„Codzienność w czasie pandemii” – FOTOREPORTAŻE

Od pierwszego tygodnia społecznej kwarantanny budujemy w naszym Instytucie etnograficzne archiwum „Codzienność w czasie pandemii”. Studentki i studenci pod opieką prof. Grażyny Ewy Karpińskiej i dr Krystyny Piątkowskiej przeglądają cyfrowe wydania codziennej prasy, gromadzą materiały opisujące życie ludzi, informacje o nakazach, zakazach i zaleceniach. Dokumentują sposoby radzenia z sobie z rzeczywistością czasów pandemii.

Prezentujemy kolejną odsłonę antropologicznych konkluzji dotyczących projektu. Po fotoeseju nadszedł czas na fotoreportaż. Powraca pytanie, czy faktycznie wszystkie propozycje mieszczą się w tej kategorii? Antropologia wizualna jest znakomitą opcją prezentacji kultury wizualnej jako przedmiotu badań dotyczących obrazowych manifestacji i doświadczeń ludzi. Obraz ma moc i trzeba treningu i kompetencji, żeby widzieć z taką sprawnością, z jaką się oddycha.

Zapraszamy do refleksji!

zobacz więcej>>>