Dołączamy do świętowania OGÓLNOPOLSKIEGO DNIA ETNOGRAFII, ETNOLOGII I ANTROPOLOGII KULTUROWEJ

Dołączamy do świętowania Ogólnopolskiego Dnia Etnografii, Etnologii i Antropologii Kulturowej (9 lutego), którego pomysłodawcą i głównym organizatorem jest Polskie Towarzystwo Ludoznawcze.

W tym roku łączymy siły.

Razem z członkami i członkiniami łódzkiego Oddziału PTL zapraszamy do realizacji wspólnego pomysłu. Przygotujemy ALBUM ETNOGRAFICZNY, w którym znajdą się fotografie (z) terenu etnograficznego. Chcemy pokazać badacza w terenie oraz teren w każdym jego ujęciu (tym fotograficznym i metaforycznym również).

Zachęcamy gorąco do przygotowania dla nas takiej przesyłki. Wiemy, że pandemia nie sprzyja gromadzeniu doświadczeń terenowych, ale bardzo chętnie przyjmiemy zdjęcia terenu wspominanego, z jakiegoś powodu wciąż przez Państwa pamiętanego.

Drogie Studentki, Drodzy Studenci, zdajemy sobie sprawę, że jesteście często dopiero przed pierwszymi regularnymi badaniami, ale pamiętajcie, że TEREN MOŻE BYĆ WSZĘDZIE, a WRAŻLIWOŚĆ ETNOGRAFICZNA JEST CECHĄ, KTÓREJ NIE DA SIĘ WYŁĄCZYĆ I POWIEDZIEĆ „NA DZISIAJ KONIEC, JESTEM PO PRACY”.

Szczegóły >>>