GREMBACH WE WSPOMNIENIACH I ŹRÓDŁACH – zapraszamy na finał projektu

Zapraszamy na finał projektu badawczego GREMBACH WE WSPOMNIENIACH I ŹRÓDŁACH, który realizowany jest przez naszych studentów, pod opieką prof. Grażyny Ewy Karpińskiej i dr Aleksandry Krupy-Ławrynowicz, we współpracy z Widzewskimi Domami Kultury.
Projekt polegał przede wszystkim na przeprowadzeniu wywiadów etnograficznych z mieszkańcami Grembachu, przygotowaniu dokumentacji fotograficznej oraz opracowaniu materiałów archiwalnych związanych z historią Grembachu i funkcjonowaniem Fabryki Nici „Ariadna” w Łodzi.

Już dzisiaj, 8 czerwca, na godz. 17.00 zapraszamy do Dom Kultury „Ariadna” (ul. Niciarnianej 1/3) – opowiemy o naszych spotkaniach z rozmówcami – mieszkańcami Grembachu, zaprezentujemy zebrane materiały.

Jutro, 9 czerwca, w godzinach 11.00-13.00, organizujemy Piknik na Grembachu (ul. Czechosłowacka 5). W programie m.in. przygotowana przez nas wystawa „Zaplątani w Grembach. Opowieści utkane ze wspomnień i fotografii”, animacje dla dzieci oraz występ Zespołu Kapeli Pieśni i Tańca „Anilana”.

Zapraszamy tych, którzy Grembach znają oraz tych, którzy dopiero chcą go poznać!