Koncert i konferencja. Zagra ODPOCZNO

W programie pierwszego dnia współorganizowanej przez nas konferencji Etnografie współczesności. Obszary, metody, perspektywy” znalazł się występ kapeli ODPOCZNO. Zespół zagra 20 września, w ramach kolejnej edycji projektu on/off kultura pn. „Miasto gra wieś_2.0”.  Gorąco zapraszamy!

Powstały w 2014 roku skład tworzą artyści wywodzący się z różnych muzycznych światów. Wspólnym mianownikiem dla grającej na basach i śpiewającej Joanny Gancarczyk, skrzypka Marcina Lorenca, gitarzysty Marka Kądzieli i perkusisty Piotra Gwadery okazała się tradycyjna muzyka z okolic Opoczna.
Dziewiąta odsłona on/off z pewnością da możliwość zapoznania się z ich, dobrze przyjętą, debiutancką płytą. Opublikowany kilka miesięcy temu materiał, w opinii wielu osób „(…) głęboko sięga do źródeł, ale słychać w niej także dźwięki współczesnego świata. Zadziorne obery zostały poddane solidnej obróbce, a źródła inspiracji, które pojawiają się w muzyce daleko wykraczają poza ludowy folklor. Tradycja jest tu rdzeniem, w który zgrabnie dodano improwizacje gitary czy rytmy wybijane przez perkusję, wplecione w trójkowy puls, charakterystyczny dla polskiej muzyki ludowej. Pomysły aranżacyjne muzyków wskazują na czerpanie też z najlepszych wzorów rodem z muzyki alternatywnej, punk rocka czy nawet hip-hopu. W żadnej mierze nie może być w tym przypadku mowy o skansenie – słuchając tej płyty mamy okazję obcować z żywą muzyczną historią. Album Odpoczno jest dowodem na to, że z tradycyjnych korzeni wciąż kiełkują nowe, świeże pędy” – cytując za portalem Folk24.pl.

…po tak obiecującym opisie nie pozostaje nam nic więcej, jak zaproszenie wszystkich chętnych na współcześnie brzmiącą, tradycyjną muzykę, czerpiącą inspiracje z opoczyńskiego, która będzie rozbrzmiewała w Łódzkim Domu Kultury w ostatnich dniach tegorocznego lata!

20 września 2018, godz. 17.00, ŁDK (wstęp wolny)