Ogłoszenia

W sierpniu Etnograficzne Archiwum IEiAK nieczynne

Sekretariat IEiAK nieczynny do 30 sierpnia

Seminaria magisterskie w roku akad. 2019/2020

Antropologia pamięci, antropologia przestrzeni, antropologia miasta, antropologia wojen i konfilktów, antropologia filmu, kulturowe sensy stygmatyzacji i wykluczenia, herstory, problematyka etyki badań antropologicznych i o wiele więcej!

Zachęcamy do zpoznanie się z obszarami tematycznymi seminariów magisterskich w roku 2019/2020 >>>

W nadchodzącym roku seminaria prowadzić będą: prof. UŁ dr hab. Katarzyna Kaniowska, prof. UŁ dr hab. Grażyna Ewa Karpińska, dr hab. Marcin Kępiński i prof. UŁ dr hab. Inga Kuźma.

O terminach zapisów będziemy informować.

Seminaria licencjackie – II rok

W przyszłym roku akademickim (2019/2020) seminaria licencjackie będą prowadzone przez dr Martę Songin-Mokrzan i dra Sebastiana Latochę. Prosimy studentów II roku (I stopień) o zapoznanie się z zakresem tematycznym seminariów i dokonanie wyboru (szczegóły).

Prowadzący seminaria zapraszają na konsultacje w terminach swoich dyżurów:
dr M. Songin-Mokrzan, 14.06 (piątek), godz. 13.30-15.30,
dr S. Latocha, 12.06 (środa), godz. 10.00-12.00.

Termin zapisów na seminarium w sekretariacie Instytutu: do 19 czerwca 2019 r.

Konsultacje pracowników od 10 czerwca do 30 września

Od 10 czerwca pracownicy dydaktyczni dyżurować będą w środy w godzinach 10.00-12.00 (poza urlopami).

Dr M. Songin-Mokrzan w czerwcu dyżurować będzie w następujących terminach:

14.06 godz. 13:30-15:30

19:06 godz. 15:00-19:00

26.06 godz. 13:30-15:30.

Nagrody Studium Języków Obcych UŁ

Zachęcamy do udziału w postępowaniu konkursowym nagrody Studium Języków Obcych UŁ dla studentów studiów I-go stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich, którzy w ramach lektoratu uzyskali najlepszy wynik z egzaminu z języka obcego nowożytnego.
Warunkiem przystąpienia do tegorocznej edycji konkursu jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego i po potwierdzeniu przez dziekanat oraz lektora prowadzącego dostarczenie go do SJO w nieprzekraczalnym terminie do dnia 1 lipca 2019 roku.
O nagrodę w bieżącym roku mogą ubiegać się studentki i studenci UŁ, którzy przystąpili do egzaminu w sesji zimowej lub letniej roku akademickiego 2018/2019
Informacje o konkursie oraz formularz do pobrania dostępne są na stronie internetowej SJO UŁ.

Erasmus+ rekrutacja

15 maja rozpoczęła się rekrutacja studentów na praktyki zagraniczne w ramach programu Erasmus+ na rok akademicki 2019/20.

Szczegółowe informacje nt. zasad naboru i wymaganych dokumentach są opublikowane na stronie BWZ UŁ >>>

Oferta WYNAJMU mieszkań dla studentów i absolwentów

Zarząd Lokali Miejskich UMŁ przekazuje ofertę wynajmu lokali mieszkalnych dla absolwentów i studentów ostatniego roku łódzkich wyższych uczelni.

Treść ogłoszenia TUTAJ

Eksperyment trwa

Dziękujemy wszystkim studentom, którzy wzięli udział w spotkaniu dotyczącym konsultacji pomysłów na zmiany w przestrzeni Instytutu. EKSPERYMENT TRWA! Zachęcamy do samodzielnego aranżowania przestrzeni naszych korytarzy i do twórczego myślenia o przestrzeni wspólnej. Kolejne spotkanie już w maju!

Ważne dokumenty, czyli ważna zakładka na naszej stronie

Polecamy i zachęcamy do zapoznania się z zawartością zakładki WAŻNE DOKUMENTY. Znajdziecie tam nie tylko dokumenty związane z funkcjonowaniem naszej uczelni, ale także harmonogram i procedurę postępowania w przypadku egzaminów dyplomowych oraz wzory podań obowiązujących na Wydziale Filozoficzno-Historycznym.