ZAKŁADOWE OPOWIEŚCI – nasza studentka współautorką projektu

Kilka dni temu miała miejsce premiera książki Zakładowe Opowieści. Zapis wspomnień pracowników zgierskich zakładów przemysłowych w latach 1945-1990. To efekt projektu, którego  celem było  zebranie relacji i utrwalenie historii pracowników zgierskich zakładów przemysłowych doby PRL.

W projekt zaangażowana była Karolina Karolewska, nasza studentka (już prawie absolwentka). W książce znaleźć można zapisy przeprowadzonych przez Panią Karolinę wywiadów narracyjnych, które były głównym elementem tego wydawniczego przedsięwzięcia.

Autorem projektu jest Muzeum Miasta Zgierza w partnerstwie ze Stowarzyszeniem EZG; zadanie współfinansowane było ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra 2020”.