Wiedzę i umiejętności zdobyte w trakcie studiów etnologicznych i antropologicznych warto praktykować i propagować, zdobywając przy tym doświadczenie zawodowe, tak pożądane na rynku pracy! Nie ma lepszej okazji niż STUDENCKIE PRAKTYKI ZAWODOWE, obowiązkowe dla studentów etnologii i antropologii kulturowej w trakcie studiów licencjackich i magisterskich.
Nasi studenci praktyczną naukę zawodu antropologa poszerzają podczas praktyk realizowanych w różnych miejscach, w których etnologia i antropologia kulturowa znajdują swoje zastosowanie, m.in. w: instytucjach kultury, instytucjach samorządowych, organizacjach pozarządowych czy agencjach badań społecznych i marketingowych. Lista tych miejsc jest otwarta, etnologia i antropologia kulturowa to bowiem dyscyplina naukowa, do której współcześnie sięgają chętnie i czerpią z niej inspirację pracodawcy reprezentujący różne gałęzie rynku oraz życia publicznego.
Gdzie ostatnio praktykowaliśmy? Oto wybrane przykłady:
- Fundacja Urban Forms
- Qualio. Badania i działania społeczne s.c.
- Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi
- Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie
- Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi
- Muzeum Sztuki w Łodzi
- Muzeum Fabryki
- Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim
- Muzeum Miasta Zgierza
- Łódzki Dom Kultury, Dział Dziedzictwa Kulturowego i Folkloru
- Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie
- Dom Kultury „502”
- Dom Kultury „Śródmieście” w Białymstoku
Wymiar praktyk od roku 2019/2020 stanowi 60 godzin realizowanych w ciągu dwóch tygodni – 10 dni roboczych (studia licencjackie i studia magisterskie).
Kierunkowy opiekun praktyk zawodowych: dr Katarzyna Orszulak-Dudkowska (e-mail: katarzyna.dudkowska@uni.lodz.pl)